program kodu

Puan Türü

EA

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü

Programın Amacı

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, uluslararası rekabet ortamının getireceği dinamik çevre koşullarında, yüksek analiz yeteneğine sahip yönetici adayları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kültürel entegrasyonun yoğun olduğu, çağdaş ve inovatif vizyon anlayışı ile Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, alanda uzmanlığı ve sektörel deneyimi harmanlayan kapsamlı bir eğitim sunmaktadır. Bu doğrultuda adaylar, mezuniyet sonrasında iş dünyasının çeşitli stratejik noktalarında görev alabilmekte, entelektüel donanımın yanı sıra güçlü iletişim ve adaptasyon becerileri ile de fark yaratabilmektedirler.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Süresi

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölüm’ü, deneyimli akademik kadrosu ile İstanbul Topkapı Üniversitesi Kazlıçeşme Yerleşkesinde hizmet vermekte olup, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

İngilizce ve Türkçe öğrenim opsiyonları bulunan Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü, dört yıl veya sekiz eğitim döneminden oluşan bir lisans programıdır. Bölüm öğrencileri ikinci yılın başından itibaren, alanlarına uygun olarak üniversitemizin diğer bölümlerinde çift anadal ya da yandal programlarına katılabilirler. Belirlenen kontenjana bağlı olarak tercih edilen diğer bölümlerde de başarı kriterlerini ve gerekli şartları yerine getiren öğrencilerimiz, ikinci bir diploma ya da uzmanlık sertifikasına sahip olma fırsatı yakalarlar. 

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümüne Kabul Koşulları

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü mezunları, işletmeden ekonomiye, ithalat-ihracat uzmanlığından, tedarik zinciri yönetimine kadar hemen her iş alanında çalışma imkanına sahip olmaktadır. Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü yetkinliklerine sahip olmak ve profesyonelleri arasında yer almak isteyen genç üniversite adaylarının, lise ya da dengi bir okul bitirdiklerini belgeleyen diplomaya sahip olmaları ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan Eşit ağırlık puan türünde yeterli puanı almaları gerekmektedir.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2021 EN KÜÇÜK PUAN2021 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (Burslu)4EA5308,61356.384
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (%50 İndirimli)4EA25241,37988.038₺34.56020%₺27.648₺26.266

Bölüm Tanıtımı

Play Video about uluslararası ticaret ve işletmecilik bölümü

Diğer Bölümler

İşletme

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Ekonomi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi