program kodu

Puan Türü

EA

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İşletme Bölümü Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi İşletme Bölümü

Bölümün Amacı

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin başlıca bölümlerinden biri olan İşletme Bölümü, tüm öğrencilerini İşletme Bölümünün gerektirdiği en temel işletme bilgilerini vererek eğitim öğretim hayatına hazırlar; uluslararası evrensel bilgiler sunarak hem iş dünyasında hem de akademik hayatlarında ileri analiz yapma yetisine sahip, İşletme alanında uzmanlaşmış mezunlar yetiştirmeyi amaçlar. İşletme Bölümünden mezun olan tüm öğrenciler çalıştıkları organizasyonlarda değer katan yenilikler yapan,  vizyoner, aynı zamanda etik değerlere sahip, ulusal ve uluslararası sahalarda çalışma donanıma sahip bireyler olarak mezun olurlar. İşletme bölümünün kurulumu yeni olmasına rağmen, İstanbul Topkapı Üniversitesi’nin “Hayatın içinde, Geleceğin peşinde” sloganını içeren misyonu, işletme bölümünün temellerinin yıllar öncesinden geleceğe ışık saçan, bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

İşletme Bölüm Süresi

İşletme Bölümü, dört yıl yani sekiz yarıyıldan oluşan bir lisans programıdır. Bölümümüz öğrencileri ikinci yılın başından itibaren, bölümümüzün anlaşma yaptığı üniversitemizin diğer bölümlerinde çift anadal ya da yandal programlarına katılabilmektedirler. İstanbul Topkapı Üniversitesi tüm öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermesinin yanı sıra öğrenimine devam eden ve mezun olan tüm öğrencileri ile iş dünyası arasında bir köprü kurarak sektörün güçlü şirketlerinde staj yapma yollarını da açmaktadır. Öğrencisini sadece kayıtlı olduğu sürede değil mezuniyet sonrasında da destekleyerek öğrencisinin kariyer hayallerine sahip çıkmaktadır. İşletme bölümü dört yıl olsa da, öğrencimize akademik kadromuzun motivasyon desteği hayat boyu devam edecektir.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
İşletme
(Burslu)
4EA5311,89337.647
İşletme
(%50 İndirimli)
4EA25237,361.042.099₺34.56020%₺27.648₺26.266

Bölüm Tanıtımı

Play Video about işletme bölümü

Diğer Bölümler

Ekonomi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi