program kodu

Puan Türü

EA

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan
Kontenjan

Burslu: 7
%50 İndirimli: 42

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi İşletme Bölümü

Bölümün Amacı

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin başlıca bölümlerinden biri olan İşletme Bölümü, tüm öğrencilerini İşletme Bölümünün gerektirdiği en temel işletme bilgilerini vererek eğitim öğretim hayatına hazırlar; uluslararası evrensel bilgiler sunarak hem iş dünyasında hem de akademik hayatlarında ileri analiz yapma yetisine sahip, İşletme alanında uzmanlaşmış mezunlar yetiştirmeyi amaçlar. İşletme Bölümünden mezun olan tüm öğrenciler çalıştıkları organizasyonlarda değer katan yenilikler yapan,  vizyoner, aynı zamanda etik değerlere sahip, ulusal ve uluslararası sahalarda çalışma donanıma sahip bireyler olarak mezun olurlar. İşletme bölümünün kurulumu yeni olmasına rağmen, İstanbul Topkapı Üniversitesi’nin “Hayatın içinde, Geleceğin peşinde” sloganını içeren misyonu, işletme bölümünün temellerinin yıllar öncesinden geleceğe ışık saçan, bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

İşletme Bölüm Süresi

İşletme Bölümü, dört yıl yani sekiz yarıyıldan oluşan bir lisans programıdır. Bölümümüz öğrencileri ikinci yılın başından itibaren, bölümümüzün anlaşma yaptığı üniversitemizin diğer bölümlerinde çift anadal ya da yandal programlarına katılabilmektedirler. İstanbul Topkapı Üniversitesi tüm öğrencilerine kaliteli bir eğitim vermesinin yanı sıra öğrenimine devam eden ve mezun olan tüm öğrencileri ile iş dünyası arasında bir köprü kurarak sektörün güçlü şirketlerinde staj yapma yollarını da açmaktadır. Öğrencisini sadece kayıtlı olduğu sürede değil mezuniyet sonrasında da destekleyerek öğrencisinin kariyer hayallerine sahip çıkmaktadır. İşletme bölümü dört yıl olsa da, öğrencimize akademik kadromuzun motivasyon desteği hayat boyu devam edecektir.

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205090135İşletme (Burslu)4EA5311,89337.647
205090136İşletme (%50 İndirimli)4EA34237,361.042.099₺80.000₺64.000₺60.800

Bölüm Tanıtımı

Play Video about işletme bölümü

Diğer Bölümler

Ekonomi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi