Üniversite Yerleşkelerimiz

Üniversitemiz, Kazlıçeşme, Altunizade, Balat, Levent, Şişli ve Yenibosna olmak üzere altı yerleşke üzerine konumlanmıştır, aşağıda bulunan seçim kısmından, istediğiniz bölümü seçerek hangi yerleşkemizde bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

Kazlıçeşme Yerleşkemiz

Lisans ve Ön Lisans Bölümleri

300 yıla yakın tarihi geçmişi ile kültürlerarası bir ortam sunan Kazlıçeşme Yerleşkesi, 25 bini açık 50 bin metrekarelik alanda, yeşil alanları, spor salonları, kafeteryaları, laboratuvar ve uygulama alanları, şehrin tüm merkezlerine yakınlığı, ulaşım kolaylığı ile öğrencilerin tüm sosyal ve öğrenim ihtiyaçlarını karşılıyor. Kazlıçeşme Yerleşkesi, spor salonları, 4 amfi, 44 derslik, 2 atölye, 1 kafeterya, 2 kütüphane, 4 bilgisayar odası, 1 uçak kabini ve 2 kafeterya ile hem öğrenme sürecini kolaylaştırırken, hem de vakit geçirilebilir alan sunuyor.

topkapı üniversitesi kazlıçeşme kampüsü

Balat Yerleşkemiz

Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

İstanbul’un merkezinde, ulaşımı kolay, şehrin tarihi dokusunda yer alan ve bünyesinde Güzel Sanatlar Fakültesini barındıran Balat Yerleşkesinde, eleştirel düşünen, üreten ve ürünü geliştirebilen geleceğin iş insanları ve sanatçıları yetişiyor. Sektör deneyimi yüksek, alanında uzman akademik kadro, yeni nesil bölümler ve geniş yerleşke olanakları ile sektörün talep ettiği yetkinliklerle donatılan bireyler, iş dünyasına hazır bir şekilde mezun oluyor.

Levent Yerleşkemiz

Spor Bilimleri Fakültesi

Türkiye’nin en önemli merkezlerinden Levent’te bulunan yerleşkemizde Spor Bilimleri Fakültesi bulunuyor. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin geniş kapsamlı spor tesislerinde Atatürk’ün tarif ettiği zeki, çevik ve ahlaklı bireyler, spor endüstrisinin tüm branşlarında görev yapabilecek bir eğitim formasyonu alıyor. Hem ülkemizi temsil edecek hem de geleceğin sporcularını yetiştirecek, sporu bir bilim olarak ele alabilecek spor insanları geniş yerleşke olanakları ile spor dünyasına kazandırılıyor.

Şişli Yerleşkemiz

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

Şişli Yerleşkemizde, Türk mutfağının zenginliklerini tüm dünyaya yayma bilinciyle, geleneklerine bağlı, yenilikçi ve küresel düşünebilen profesyoneller yetişiyor. Alanında uzman akademik kadro ve geniş fiziki yerleşke olanakları ile gastronomi sektörünün aradığı nitelikli iş gücü, Şişli Yerleşkemizde iş dünyası ile buluşuyor.

Yenibosna Yerleşkemiz

Uzaktan eğitim ve tüm online öğrenim süreçlerinde öncü eğitim kurumları arasında yer alan üniversitemiz, bu alandaki uzmanlığını Yenibosna Yerleşkesinde gerçekleştirdiği çalışmalarla pekiştiriyor. Üniversitemiz E-Öğrenme sürecini dijital altyapısı, uzman kadrosu ve eğitim modeli ile kesintisiz bir şekilde sürdürerek uygulama gerekliliği bulunmayan dersleri mekan bağımsız hale getiriyor.