Yurt Dışı Eğitim İstanbul Topkapı Üniversitesi

Fark Yaratan Üniversite.

Üniversitemiz uluslararası yetkinliklere ve çok kültürlülüğü esas alan bir bakış açısına sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda, İstanbul Topkapı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Erasmus+ Programı gibi uluslararası öğrenci ve personel hareketliliği programları, uluslararası akademik işbirlikleri ve uluslararası öğrenci temini alanlarında yürütücü ve tanıtıcı faaliyetlerde bulunur.

We have a long and proud history givin emphasis to environment social and economic outcomes to deliver places that respond too the complex global forces shaping our future

Videoyu oynat

Ön Lisansı Topkapı’da Oku, Lisansını Letonya’da Tamamla

Üniversitemiz öğrencilerinin uluslararası alanda eğitim-öğretim ve kariyer olanaklarını düzenlediği eğitim iş birliği ile desteklemektedir. Bu kapsamda iş birlikçilerimiz arasına katılan Letonya’nın köklü devlet üniversitelerinden olan Riga Teknik Üniversitesi, öğrencilerimize eğitim, oturum ve çalışma olanağı yaratmaktadır.

Avrupa Birliği bölgesinde yer alan Riga Teknik Üniversitesi, Üniversitemizde ön lisans (Plato Meslek Yüksekokulu) programını tamamlayan öğrencilerimize, lisans öğrenimlerini Letonya’da tamamlama fırsatı sunmaktadır.

Ön lisans mezunlarımız böylece Avrupa Birliği bölgesinde çalışma, oturma, seyahat vizesi gibi kazanımların yanı sıra yüksek kayıt avantajları, ulaşım, konaklama, yabancı dil ve hazırlık eğitimlerinde sağlanacak kolaylıklara sahip olmaktadır.

Ayrıca tüm öğrencilerimiz Riga Teknik Üniversitesinin çeşitli dönemlerde sunduğu kısa süreli dil eğitimlerinden yüksek avantajlarla faydalanabilmektedir.

Riga Teknik Üniversitesi Hakkında

Avrupa Birliği üye ülkesi olan Letonya’da 1862 yılından günümüze eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Riga Teknik Üniversitesi, dünya sıralamasında ilk 700’de yer alan bir devlet üniversitesidir. Riga Teknik Üniversitesi mezunlarına Avrupa Birliği bölgesinde tanınan mavi diploma kazandırmaktadır.

Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği çerçevesinde öğrenciler, bölümlerinin anlaşmalı olduğu Avrupa üniversitelerinde bir ya da iki dönem öğrenim görebilirler. Aynı zamanda, Staj Hareketliliği kapsamında öğrenim görülen alana uygun olarak Avrupa’da bulunan bir işletmede mesleki eğitim alma ve deneyim kazanma amacıyla staj yapılabilmektedir. Erasmus+ programına katılan öğrenciler yabancı dil bilgisi ve genel not ortalamasına göre, ülkelere göre belirlenen miktarlarda aylık hibe alabilirler. Değişim dönemlerinde alınan dersler ve staj tam tanınma ilkesiyle tanındığı için dönem kaybı yaşanmaz.

Üniversitemizde, aynı zamanda, uluslararası işbirliklerine dayalı değişim faaliyetleri ve yaz/dil okulları gibi akademik etkinlikler yürütülmektedir. Tam zamanlı kabul edilen uluslararası öğrenciler ve bu akademik faaliyetler sayesinde öğrenciler uluslararası bir ortamda öğrenim görme, farklı kültürleri tanıma ve uluslararası kariyer geliştirme fırsatını elde ederler.

Videoyu oynat
Videoyu oynat
Videoyu oynat
Videoyu oynat

Aklınıza takılan sorular mı var?

Uzman ekibimiz sizlere yardımcı olmak için hazır.