program kodu

Puan Türü

EA

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

İngilizce

kontenjan
Kontenjan

Burslu: 7
%50 İndirimli: 42

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü (İngilizce)

Programın Amacı

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, uluslararası rekabet ortamının getireceği dinamik çevre koşullarında, yüksek analiz yeteneğine sahip yönetici adayları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kültürel entegrasyonun yoğun olduğu, çağdaş ve inovatif vizyon anlayışı ile Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü, alanda uzmanlığı ve sektörel deneyimi harmanlayan kapsamlı bir eğitim sunmaktadır. Bu doğrultuda adaylar, mezuniyet sonrasında iş dünyasının çeşitli stratejik noktalarında görev alabilmekte, entelektüel donanımın yanı sıra güçlü iletişim ve adaptasyon becerileri ile de fark yaratabilmektedirler.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü Süresi

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü (İngilizce) %100 İngilizce eğitim vermektedir. Bölümümüzde öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler, bölümdeki dersleri görebilecek yabancı dil yetkinliğine sahip olmak durumundadır. Bu nedenle kayıt yapan öğrenciler eğer geçerli bir yabancı dil skoruna sahip değilse, okul tarafından yapılan hazırlık eğitimi muafiyet sınavına girmelidir. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler hazırlık sınıfı hariç en az 4 yıl (8 Akademik Dönem) lisans eğitimi alarak Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü (İngilizce) lisans diploması almaya hak kazanır. Başarısız olanlar ise 1 yıl süreyle İngilizce hazırlık eğitimi alarak lisans eğitimlerine başlarlar. Azami eğitim süresi ise lisans öğrenimi gören öğrenciler için hazırlık sınıfı hariç yedi yıldır.

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümüne Kabul Koşulları

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü mezunları, işletmeden ekonomiye, ithalat-ihracat uzmanlığından, tedarik zinciri yönetimine kadar hemen her iş alanında çalışma imkanına sahip olmaktadır. Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü yetkinliklerine sahip olmak ve profesyonelleri arasında yer almak isteyen genç üniversite adaylarının, lise ya da dengi bir okul bitirdiklerini belgeleyen diplomaya sahip olmaları ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan Eşit ağırlık puan türünde yeterli puanı almaları gerekmektedir.

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205090141 Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (Burslu)4EA5324,36274.648
205090142 Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik (İngilizce) (%50 İndirimli)4EA34248,49896.386₺80.000₺64.000₺60.800

Bölüm Tanıtımı

Play Video about uluslararası ticaret ve işletmecilik bölümü

Diğer Bölümler

İşletme

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Ekonomi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi