program kodu

Puan Türü

EA

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

İngilizce

kontenjan
Kontenjan

Burslu: 4
%50 İndirimli: 25

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi Sosyoloji Bölümü (İngilizce)

Bölümün Amacı

Sosyoloji Bölümünün amacı, sosyolojik anlamda bilgi, beceri ve tutumlarla donatılmış, toplumumuzda ihtiyaç duyulan sosyal analizlerde bulunabilen, uluslararası ilişkilerde ülkemizin sosyolojik formasyonunu temsil edebilecek, evrensel etik değerleri önemsemiş ve ülkemizin değerleri ile bütünleşmiş Sosyologlar yetiştirmektir. Bölgenin, ülkenin ve uluslar arası sorunları tespit etme ve çözüm üretme gayreti içinde olan Sosyologlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Sosyoloji Bölümü Süresi

Sosyoloji Bölümü’nde verilen lisans eğitimi sekiz yarıyılı kapsamaktadır. Programın öğretim türü örgündür. Eğitim dili İngilizce’dir ve sözel puan türüyle öğrenci kabul etmektedir.

Aynı zamanda öğrencilerimiz 2. sınıftan itibaren ilgili başvuru tarihlerinde başvurularını yapmak ve İstanbul Topkapı Üniversitesi Çift Anadal ve Yandal Yönergesi’nde belirtilen asgari koşulları sağlamak koşuluyla fakültemiz bünyesinde yer alan diğer bölümlerden çift anadal veya yandal yapabilirler. Böylelikle öğrencilerimiz disiplinler arası bir anlayışla, farklı alanlarda uzmanlaşmış öğretim elemanlarının danışmanlığında birden fazla programdan mezun olma imkanına sahip olmaktadır.

İş Olanakları

Bölümümüz mezunları çeşitli devlet kurumlarında sosyolog olarak görev yapabilmekte, mezuniyetten sonra pedagojik formasyon almak kaydıyla Felsefe grubu öğretmeni olabilmekte, mezuniyetten sonra Aile Danışmanlığı sertifikası alarak özel ve kamu kuruluşlarında Aile Danışmanı olarak görev yapabilmekte, çeşitli özel kurumlarda danışmanlık, halkla ilişkiler ve insan kaynakları gibi pozisyonlarda yer alabilmektedir. Bunun yanı sıra özel öğretim kurumlarında da bölümle ilgili derslerde öğretici olarak görev yapabilmekte ve rehberlik sertifikasıyla birlikte özel öğretim kurumlarında rehber öğretmen olarak çalışabilmektedir.

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205090056Psikoloji (İngilizce) (Burslu)4EA10363,69136.856
205090057 Psikoloji (İngilizce) (%50 İndirimli)4EA63250,52871.279₺140.000₺112.000₺106.400

Bölüm Tanıtımı

Play Video about psikoloji bölümü
Play Video about psikoloji bölümü

Diğer Bölümler

Tarih

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi