program kodu

Puan Türü

DİL

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

İngilizce

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İngiliz Dili ve Edebiyatı Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü

Programın Amacı

İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans programı, edebi ve kültürel metinleri okuma ve çözümleme yoluyla, öğrencilere yalnızca batı değil, dünya kültürlerini tanıma imkanı sunar. Bunu yaparken, evrensel ilke ve değerleri öğretir, öğrencilerin genel kültürünü artırır ve İngilizce iletişim kurma, anlama, konuşma, çözümleme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirir. Öte yandan, dili günlük yaşamın içine katarak, öğrencilerin sözlü ve yazılı olarak en üst düzeyde iletişim kurmasını sağlar. Dört yıllık eğitim süresinde İngiliz edebiyatının farklı dönem ve türleri, ayrıca Amerikan kültürü ve edebiyatının ele alındığı dersler işlenir. Derslerde metin çözümleme, yaratıcı ve eleştirel bakış becerileri temel alınır. Mezun olan öğrenciler öğretmenlik, çevirmenlik, redaktörlük, yayıncılık, medya, reklam, dış ticaret gibi alanlara yönelebilir, edebiyat ve tiyatronun herhangi bir dalında, yaratıcı yazarlık alanında ya da akademik alanda kariyer yapabilir.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (Burslu)4DİL11407,4721.292
İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) (%50 İndirimli)4DİL59238,2391.325₺37.80020%₺30.240₺28.728

Bölüm Tanıtımı

Play Video about ingiliz dili ve edebiyatı bölümü

Diğer Bölümler

Yönetim Bilişim Sistemleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Yeni Medya ve İletişim

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Havacılık Yönetimi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi