program kodu

Puan Türü

EA

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

İngilizce

kontenjan
Kontenjan

Burslu: 10
%50 İndirimli: 63

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi Psikoloji Bölümü (İngilizce)

Programın Amacı

Tarihsel gelişim sürecinde 100 yılı geride bırakan Psikoloji bilim dalı gelişen ve değişen dünyanın çok geniş kapsamlı sorun alanlarında kendine özgü ve disiplinler arası bakış açılarıyla etkili olmaya devam ediyor. Bu durum Psikolojinin geniş uygulama alanları ile önümüzdeki yüzyılın önemli kariyerlerinden biri olacağının da habercisi. Ancak toplumlarda gitgide artan bu ihtiyacı karşılamak kapsamlı ve kaliteli eğitim almış insan kaynakları ile mümkün görünüyor.

Psikoloji bölümü insan kaynağı yetiştirmekteki vizyon ve misyonunu; psikolojinin farklı ve disiplinler arası alanlarında uzmanlaşan nitelikli öğretim üyesi kadrosu ile gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bölüm olarak hedefimiz mezunlarımızın öncelikle alanın temel bilgi ve donanımına sahip bireyler olmalarının yanı sıra yaratıcılık, eleştirel düşünme ve problem çözme, iletişim, uyum, sorumluluk, sosyal ve kültürlerarası beceriler gibi yetkinlikler kazanmalarıdır.

Psikoloji Bölümü Süresi

Psikoloji (İngilizce) bölümü 1 yıl hazırlık eğitiminin ardından 4 yıl/8 yarıyılda tamamlanmaktadır. İlk yıl bölüm dersleri ile birlikte ilgili alanlardan ortak fakülte dersleri alınırken, 2., 3. ve 4. yılda öğrencilere psikolojinin alt alanlarından dersler verilerek alanı tanımaları sağlanmakta, hangi alanda ilerlemek istediklerine karar vermelerine yardımcı olunmaktadır.

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205090056Psikoloji (İngilizce) (Burslu)4EA10363,69136.856
205090057 Psikoloji (İngilizce) (%50 İndirimli)4EA63250,52871.279₺140.000₺112.000₺106.400

Bölüm Tanıtımı

Play Video about psikoloji bölümü
Play Video about psikoloji bölümü

Diğer Bölümler

Tarih

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi