program kodu

Puan Türü

EA

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

İngilizce

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Psikoloji Bölümü (İngilizce)

Programın Amacı

Tarihsel gelişim sürecinde 100 yılı geride bırakan Psikoloji bilim dalı gelişen ve değişen dünyanın çok geniş kapsamlı sorun alanlarında kendine özgü ve disiplinler arası bakış açılarıyla etkili olmaya devam ediyor. Bu durum Psikolojinin geniş uygulama alanları ile önümüzdeki yüzyılın önemli kariyerlerinden biri olacağının da habercisi. Ancak toplumlarda gitgide artan bu ihtiyacı karşılamak kapsamlı ve kaliteli eğitim almış insan kaynakları ile mümkün görünüyor.

Psikoloji bölümü insan kaynağı yetiştirmekteki vizyon ve misyonunu; psikolojinin farklı ve disiplinler arası alanlarında uzmanlaşan nitelikli öğretim üyesi kadrosu ile gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bölüm olarak hedefimiz mezunlarımızın öncelikle alanın temel bilgi ve donanımına sahip bireyler olmalarının yanı sıra yaratıcılık, eleştirel düşünme ve problem çözme, iletişim, uyum, sorumluluk, sosyal ve kültürlerarası beceriler gibi yetkinlikler kazanmalarıdır.

Psikoloji Bölümü Süresi

Psikoloji (İngilizce) bölümü 1 yıl hazırlık eğitiminin ardından 4 yıl/8 yarıyılda tamamlanmaktadır. İlk yıl bölüm dersleri ile birlikte ilgili alanlardan ortak fakülte dersleri alınırken, 2., 3. ve 4. yılda öğrencilere psikolojinin alt alanlarından dersler verilerek alanı tanımaları sağlanmakta, hangi alanda ilerlemek istediklerine karar vermelerine yardımcı olunmaktadır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Psikoloji (İngilizce) (Burslu)4EA10363,69136.856
Psikoloji (İngilizce) (%50 İndirimli)4EA54250,52871.279₺64.80025%₺48.600₺46.170

Bölüm Tanıtımı

Play Video about psikoloji bölümü
Play Video about psikoloji bölümü

Diğer Bölümler

Tarih

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi