program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi Müzik Bölümü

Programın Amacı

Müzik Bölümü ülkemizin genç yeteneklerini sanat alanına kazandırmayı hedeflemekte ve enstrüman, şan, kompozisyon alanında profesyonel müzisyenler yetiştirmektedir. Müzik Bölümü eğitim süreci boyunca, geleceğin sanatçılarını yetiştirebilmek için öğrencilerine bu alanda pratik yapma imkânı vermektedir. Bölüm klasik eğitimin yanına resitaller, koro çalışmaları, ustalık sınıfları, orkestra çalışmaları gibi konser ve ders etkinlikleri ile bölüm öğrencilerine gerekli deneyimi ve bir kariyer planı sunmaktadır. Üniversitemizin diğer bölüm ve branşlarıyla ortak yürütülen projelerle birlikte müzik bölümü, performans sanatçıları, sahne sanatları eğitimcileri ile iletişim halinde olmakta ve bölüm öğrencileri, profesyonel hayatları boyunca kendilerine eşlik edecek bir sosyal sanat ortamının içinde yer almaktadırlar.

Ders Hakkında

Bölüm Klasik Batı müziği eğitimini temel almaktadır. Performansçı ve besteci  yetiştirmeyi amaçlayan programımız, teori dersleriyle de desteklenerek müziği bilen icracıları sanat hayatına kazandırmayı hedeflemektedir. İcracılık ve bestecilik derslerinin yanında günümüz koşullarında  müzik üretme gereksinimini karşılayacak ses teknolojileri gibi seçmeli dersler de sunulmaktadır.

Çalışma Alanları

Bu bölümün mezunları Türkiye’de ve yurtdışında akademik hayatlarına devam edebilecekleri gibi, bu sanat dalı ile ilgili her alan ve konuda icracı ya da eğitmen olarak yer alabilirler. Müzik teknolojileri ve kompozisyon temelinden hareketle proje müzikleri üretebilmek, ses teknisyenliği yapabilmek bölüm öğrencilerinin yönelebileceği alanlar arasındadır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SANATA DESTEK BURSUKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205090163Müzik (Burslu)4TYT7 TYT Puanı hesaplanan adaylar Özel Yetenek Sınavlarımıza girerek kabul edilebilirler.
205090170Müzik (%50 İndirimli)4TYT38₺70.000₺56.000

*TYT Puanı (YKS 2023) olan adaylar, Üniversitemizin Özel Yetenek Sınavlarına girerek kabul edilebilirler.

Bölüm Tanıtımı

Videoyu oynat

Diğer Bölümler

Resim

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Çizgi Film ve Animasyon

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Tiyatro

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi