program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Balat

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi Müzik Bölümü

Programın Amacı

Müzik Bölümü ülkemizin genç yeteneklerini sanat alanına kazandırmayı hedeflemekte ve enstrüman, şan, kompozisyon alanında profesyonel müzisyenler yetiştirmektedir. Müzik Bölümü eğitim süreci boyunca, geleceğin sanatçılarını yetiştirebilmek için öğrencilerine bu alanda pratik yapma imkânı vermektedir. Bölüm klasik eğitimin yanına resitaller, koro çalışmaları, ustalık sınıfları, orkestra çalışmaları gibi konser ve ders etkinlikleri ile bölüm öğrencilerine gerekli deneyimi ve bir kariyer planı sunmaktadır. Üniversitemizin diğer bölüm ve branşlarıyla ortak yürütülen projelerle birlikte müzik bölümü, performans sanatçıları, sahne sanatları eğitimcileri ile iletişim halinde olmakta ve bölüm öğrencileri, profesyonel hayatları boyunca kendilerine eşlik edecek bir sosyal sanat ortamının içinde yer almaktadırlar.

Ders Hakkında

Bölüm Klasik Batı müziği eğitimini temel almaktadır. Performansçı ve besteci  yetiştirmeyi amaçlayan programımız, teori dersleriyle de desteklenerek müziği bilen icracıları sanat hayatına kazandırmayı hedeflemektedir. İcracılık ve bestecilik derslerinin yanında günümüz koşullarında  müzik üretme gereksinimini karşılayacak ses teknolojileri gibi seçmeli dersler de sunulmaktadır.

Çalışma Alanları

Bu bölümün mezunları Türkiye’de ve yurtdışında akademik hayatlarına devam edebilecekleri gibi, bu sanat dalı ile ilgili her alan ve konuda icracı ya da eğitmen olarak yer alabilirler. Müzik teknolojileri ve kompozisyon temelinden hareketle proje müzikleri üretebilmek, ses teknisyenliği yapabilmek bölüm öğrencilerinin yönelebileceği alanlar arasındadır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)ERKEN BAŞVURU İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Müzik (Burslu)4TYT6**
Müzik
(%50 İndirimli)
4TYT34**₺32.400₺24.300

*TYT Puanı (YKS 2022) olan adaylar, Üniversitemizin Özel Yetenek Sınavlarına girerek kabul edilebilirler.

Diğer Bölümler

Resim

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Çizgi Film ve Animasyon

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Tiyatro

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi