program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Balat

ücret

Ücret

İncele

Çizgi Film ve Animasyon Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü

Çizgi Film ve Animasyon bölümü; dijital çizimlerin ve geleneksel çizimlerin harmanlandığı bir lisans bölümüdür. Bir çok farklı çizim tekniğinin öğretildiği ve sanatla sentezlendiği bölümdür.

Çizgi Film ve Animasyon bölümü, Yüksek Öğretim Kurulu tarafından belirlenen ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde yer alan lisans düzeyinde bir bölümdür. Bölüm içerisinde özel yetenek sahibi bireyler aynı zamanda teknik bilgilerini bütünleştirerek ortaya iş çıkarır. Geçmişten günümüze var olan çizimler daha çok bilgisayar ortamında farklı tekniklerle sağlanmaktadır.

Programın Amacı

Dijital iletişim teknolojilerinin hızla geliştiği çağımızda iletişim ve görsel sanatlar ile ilgili tüm alanlarda Çizgi Film ve Animasyon Bölümüne ihtiyaç duyulmaktadır. Çizgi Film ve Animasyon; sadece yetenek ile değil, aynı zamanda farklı teknik ve dijital tasarım teknikleri kullanıldığı için disiplinler arası, sanatın pek çok dalından farklı izler taşıyan bir bölümdür. Sinema, video, animasyon ve multimedya teknikleri öğretilerek, reklam, sinema, grafik, multimedya ve eğitim sektörlerinin çeşitli dallarında görev yapacak hem kavramsal hem de teknik becerilere sahip olan, multidisipliner bakış açısı gelişmiş sanatçılar yetiştirme ilkesi ile program oluşturulmaktadır.

Bölümün amacı iletişim sektörüne yaratıcı, araştırıcı, deneyimli ve bilgi birikimine sahip tasarımcılar yetiştirmek ve nitelikli akademisyen yetişmesini sağlamak, teknolojik, sanatsal, kültürel anlamda yetkin, teknik ve yaratıcı uzmanlar yetiştirmek ana hedeftir.

Kabul Koşulları

Çizgi Film ve Animasyon Lisans Programına girebilmek için öğrenci adaylarının lise eğitimini tamamlamış veya yurtdışında eşdeğer bir eğitim almış olmalıdır. Ayrıca adayların üniversite sınavında TYT puan türünde hesaplanmış puanlarının olması ve İstanbul Topkapı Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Yetenek Sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)ERKEN BAŞVURU İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Çizgi Film Ve Animasyon (Burslu)4TYT8**
Çizgi Film Ve Animasyon (%50 İndirimli)4TYT45**₺32.400₺24.300

*TYT Puanı (YKS 2022) olan adaylar, Üniversitemizin Özel Yetenek Sınavlarına girerek kabul edilebilirler.

Bölüm Tanıtımı

Play Video about çizgi film ve animasyon bölümü

Diğer Bölümler

Dijital Oyun Tasarımı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Grafik Tasarım

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Resim

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi