program kodu

Puan Türü

EA

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

İngilizce

kontenjan
Kontenjan

Burslu: 7
%50 İndirimli: 42

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi İşletme Bölümü

Bölümün Amacı

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin başlıca bölümlerinden biri olan İşletme Bölümü, tüm öğrencilerini İşletme Bölümünün gerektirdiği en temel işletme bilgilerini vererek eğitim öğretim hayatına hazırlar; uluslararası evrensel bilgiler sunarak hem iş dünyasında hem de akademik hayatlarında ileri analiz yapma yetisine sahip, İşletme alanında uzmanlaşmış mezunlar yetiştirmeyi amaçlar. İşletme Bölümünden mezun olan tüm öğrenciler çalıştıkları organizasyonlarda değer katan yenilikler yapan,  vizyoner, aynı zamanda etik değerlere sahip, ulusal ve uluslararası sahalarda çalışma donanıma sahip bireyler olarak mezun olurlar. İşletme bölümünün kurulumu yeni olmasına rağmen, İstanbul Topkapı Üniversitesi’nin “Hayatın içinde, Geleceğin peşinde” sloganını içeren misyonu, işletme bölümünün temellerinin yıllar öncesinden geleceğe ışık saçan, bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

İşletme Bölümüne Kabul Koşulları

Kariyerine işletme bölümü eğitimi ile başlayan siz değerli öğrencilerimizden, lise ya da dengi bir okul bitirdiklerini belgeleyen diplomaya sahip olmaları ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan TM 1 puan türünde yeterli puanı almaları istenmektedir.   Yabancı Uyruklu kıymetli öğrencilerimiz ise İstanbul Topkapı Üniversitesi tarafından belirlenen kriterler usulüne göre kabul edilmektedir.

Gerekli kabul koşullarını sağlayan değerli öğrencilerimiz, ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde, kayıt için istenen evrakları ile birlikte kayıtlarını yaptırabilirler.

İşletme Bölüm Süresi

İşletme bölümü (İngilizce) %100 İngilizce eğitim vermektedir. Bölümümüzde öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler, bölümdeki dersleri görebilecek yabancı dil yetkinliğine sahip olmak durumundadır. Bu nedenle kayıt yapan öğrenciler eğer geçerli bir yabancı dil skoruna sahip değilse, okul tarafından yapılan hazırlık eğitimi muafiyet sınavına girmelidir. 

Bu sınavda başarılı olan öğrenciler hazırlık sınıfı hariç en az 4 yıl (8 Akademik Dönem) lisans eğitimi alarak İşletme bölümü (İngilizce) lisans diploması almaya hak kazanır. Başarısız olanlar ise 1 yıl süreyle İngilizce hazırlık eğitimi alarak lisans eğitimlerine başlarlar. Azami eğitim süresi ise lisans öğrenimi gören öğrenciler için hazırlık sınıfı hariç yedi yıldır.

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205090137İşletme (İngilizce) (Burslu)4EA5321,04290.240
205090138İşletme (İngilizce) (%50 İndirimli)4EA34236,951.047.774₺80.000₺64.000₺60.800

Bölüm Tanıtımı

Play Video about işletme bölümü

Diğer Bölümler

Ekonomi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi