program kodu

Puan Türü

SAY

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Programın Amacı

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, gelişen teknoloji çağında insan hayatını kolaylaştırmak adına teoriği pratiğine dönüştüren, yorumlama ve sorumluluk alma yetenekleri gelişmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Çeşitli sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını, henüz öğrencilik döneminde ilgili laboratuvar ve şirketlerde çalışma imkanı bularak sektöre hazır şekilde mezunlar yetiştirilmesi hedeflenmiştir.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden mezun olacak öğrencilerimizin çalışma alanları oldukça geniştir. Farklı sektörlerle temasta olması nedeniyle bölüm mezunları elektrik, elektronik, inşaat vb. alanlarda çalışabileceği gibi, diğer mühendislik alanlarında da faaliyet gösterebilirler.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Elektrik – Elektronik Mühendisliği (Burslu)4SAY6361,07157.467
Elektrik – Elektronik Mühendisliği (%50 İndirimli)4SAY34Dolmadı300.000₺34.56030%₺24.192₺22.982

Diğer Bölümler

Yazılım Mühendisliği

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Bilgisayar Mühendisliği

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi