program kodu

Puan Türü

SAY

eğitim süresi

Eğitim Süresi

4 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Yazılım Mühendisliği Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü

Bölümün Amacı

Teknolojinin günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğu günümüzde, yetkin Yazılım Mühendisleri ve alanlarında başarılı bireyler yetiştirmek ilkesiyle hazırlanmış bir müfredat ve tecrübeli akademik kadrosu bölümümüzün temelini oluşturmaktadır. Matematik ve mühendislik kavramları ile başlayan ders planında, 1. dönemden itibaren mesleki ve teknik derslere de yer verilmiştir. Yazılım ve donanım temellerini içeren zorunlu derslerin arkasından uzmanlık kazandıracak alan dersleri gelmektedir. Öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitimlerini tamamlayabilmeleri ve disiplinlerarası çalışmalar yapabilmeleri için hem bölüm hem de üniversite seçmeli dersleri alma fırsatı sunulmaktadır. Sektörle sürekli temas halinde bulunan eğitim kadromuz, staj ve proje tabanlı eğitim ile iş dünyasına, kendine güvenen ve öğrendiklerini uygulamaya dökebilen mezunlar esas amacımızdır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Yazılım Mühendisliği (Burslu)4SAY11440,9864.699
Yazılım Mühendisliği (%50 İndirimli)4SAY59317,96243.586₺37.80020%₺30.240₺28.728

Bölüm Tanıtımı

Play Video about yazılım mühendisliği bölümü

Diğer Bölümler

Yönetim Bilişim Sistemleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Bilgisayar Mühendisliği

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi