program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İnternet ve Ağ Teknolojileri Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü

Programın Amacı

Internet ve Ağ Teknolojileri bölümü Türkiye’de kurulan ilk vakıf üniversite bölümüdür. Müfredatı ve uygulamalarıyla bilgi işlem-BT ve IT departmanında görev yapmak isteyen öğrencilerin ortak noktasıdır. Bölümümüz verdiği yüzlerce mezun ve bu mezun öğrencilerin kurumsal firmalarda başarılı bir şekilde çalışmasıyla övünmektedir. Bizim farkımız piyasada çalışmış deneyim kadrosuyla, kurumsal firmalarda çalışabilecek ve kurumsal firmaların IT departmanlarında güncel kullanılan ürünleri anlatan müfredatıyla öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında kolayca iş bulmalarına imkan vermemizdir. Bilgisayar programcılığına benzer diğer bölümler gibi değil, programlamadan anlayan ama asıl görevinin sistem ve network işi yapabilen internet ve ağ teknolojisi uzmanı öğrenciler yetiştirmek olduğunun bilincinde eğitim vermekteyiz. Eğer sizlerde bilişim dünyasında olmak ve iş imkanlarından rahatlıkla yararlanmak istiyorsanız çok çalışmalı ve Internet ve Ağ Teknolojileri bölümünü tercih etmelisiniz.

İnternet ve Ağ Teknolojileri Programı Süresi

Bu bölümü okumaya karar veren aday ilk önce 2 yıl /4 dönemden oluşan eğitim hayatını tamamlamalıdır. Bu eğitim ile kurumsal firmaların IT(Internet Teknolojileri) ve BT(Bilgi Teknolojileri) departmanlarında Sistem Analizcisi, IT Uzmanı, Bilgi İşlem Yöneticisi, Sistem Uzmanı, Ağ Uzmanı, Bilgi İşlem Uzmanı, Sistem Destek Uzmanı, Sistem ve Ağ Danışmanı / Uzmanı, Sistem Yöneticisi, Ağ Yöneticisi gibi ünvanlar altında çalışabilmektedir. Eğitim ömür boyu süren bir süreç olması sebebiyle bu yolda devam edip farklı ünvanlar almak isteyen öğrencilerimiz DGS(Dikey Geçiş Sınavı) ile Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar – Enformatik, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik – Bilgisayar, Yazılım Mühendisliği gibi lisans bölümlerine geçiş yapabilmektedirler.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
İnternet ve Ağ Teknolojileri (Burslu)2TYT14329,09533.059
İnternet ve Ağ Teknolojileri
(%50 İndirimli)
2TYT76234,691.817.182₺34.56040%₺20.736₺19.699
İnternet ve Ağ Teknolojileri
(İkinci Öğretim) (Burslu)
2TYT9323,24579.167
İnternet ve Ağ Teknolojileri
(İkinci Öğretim) (%50 İndirimli)
2TYT50222,472.099.076₺32.40040%₺19.440₺18.468
İnternet ve Ağ Teknolojileri
(Uzaktan Öğretim) (Burslu)
2TYT9369,42297.571
İnternet ve Ağ Teknolojileri
(Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)
2TYT51232,461.865.618₺12.96040%₺7.776₺7.387

Bölüm Tanıtımı

Play Video about internet ağ ve teknolojileri bölümü

Diğer Bölümler

Bilgisayar Programcılığı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Grafik Tasarımı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi