program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kampüs

Yerleşke

Altunizade

ücret

Ücret

İncele

Ön Lisansı Topkapı’da Oku, Lisansını Letonya’da Tamamla


Üniversitemiz öğrencilerinin uluslararası alanda eğitim-öğretim ve kariyer olanaklarını düzenlediği eğitim iş birliği ile desteklemektedir. Bu kapsamda iş birlikçilerimiz arasına katılan Letonya’nın köklü devlet üniversitelerinden olan Riga Teknik Üniversitesi, öğrencilerimize eğitim, oturum ve çalışma olanağı yaratmaktadır.


Avrupa Birliği bölgesinde yer alan Riga Teknik Üniversitesi, Üniversitemizde ön lisans (Plato Meslek Yüksekokulu) programını tamamlayan öğrencilerimize, lisans öğrenimlerini Letonya’da tamamlama fırsatı sunmaktadır.

 
Ön lisans mezunlarımız böylece Avrupa Birliği bölgesinde çalışma, oturma, seyahat vizesi gibi kazanımların yanı sıra yüksek kayıt avantajları, ulaşım, konaklama, yabancı dil ve hazırlık eğitimlerinde sağlanacak kolaylıklara sahip olmaktadır.

 
Ayrıca tüm öğrencilerimiz Riga Teknik Üniversitesinin çeşitli dönemlerde sunduğu kısa süreli dil eğitimlerinden yüksek avantajlarla faydalanabilmektedir.


Riga Teknik Üniversitesi Hakkında


Avrupa Birliği üye ülkesi olan Letonya’da 1862 yılından günümüze eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Riga Teknik Üniversitesi, dünya sıralamasında ilk 700’de yer alan bir devlet üniversitesidir. Riga Teknik Üniversitesi mezunlarına Avrupa Birliği bölgesinde tanınan mavi diploma kazandırmaktadır.

 

İstanbul Topkapı Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü

Programın Amacı

Grafik Tasarım Programı iki yıllık bir müfredat içeriğini kapsamakta, bünyesinde Örgün Öğretim, Uzaktan Eğitim ve İngilizce Bölümlerini barındırmaktadır. Program, teorik ve pratik eksende buluşan bir eğitim modeli esas alınarak oluşturulmuştur. Bu bağlamda programımız, Sanat ve Tasarım Kuramları gibi tasarım kültürünü ve tasarım kuramlarını aktarmaya yönelik teorik dersler; Temel Sanat Eğitimi, Temel Tasarım, Amblem ve Logo Uygulamaları gibi atölye dersleri ve dijital ortamda proje üretebilecekleri bilgisayar tabanlı dersler ile bütüncül bir yaklaşım modeli üzerinden ilerlemektedir.

Bunun yanı sıra öğrencilerimiz yaratıcılıklarını odağa taşıyacak; Reklam Kampanyaları, İllüstrasyon, Tipografi gibi derslerle de projeler üreterek donanım kazanmaktadırlar. Öğrencilerimiz ayrıca eğitim öğretimleri süresince zorunlu stajlarını gerçekleştirmektedirler. Bu süreçte gerek kendi bağlantı kurdukları kurumlarda, gerekse uygun pozisyon olduğu koşulda öğretim elemanlarının ve staj birimlerinin yönlendirdiği kurumlarda, kurumsal şirketlerde, post prodüksiyon ajanslarında, reklam-tasarım ajanslarında ve ilgili yerlerde staj imkanı bulabilmektedirler. Bölümümüzden başarıyla mezun olan öğrencilerimiz ise; yine kuramsal şirketlerin grafik departmanlarında, reklam ajanslarında, post prodüksiyon şirketlerinde, matbaalarda, yayın evlerinde, kurumsal tasarım ajansları gibi çok çeşitli yerlerde iş imkanı bulabilirler. Ayrıca adaylarımız eğitimlerine devam etmeleri durumunda akademik alanlarda ve okullarda da iş imkanı elde edebilirler.

Grafik Tasarım Programı Süresi

Eğitim-Öğretim süresi 4 yarıyıl ve 2 eğitim yılıdır.

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205050214Grafik Tasarımı (Burslu)2TYT10331,32516.606
205050383Grafik Tasarımı (%50 İndirimli)2TYT65244,261.621.265₺66.000₺52.800₺50.160
205053305Grafik Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (Burslu)2TYT8394,49204.343
205090111Grafik Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)2TYT48239,601.713.661₺30.000₺24.000₺22.800

Bölüm Tanıtımı

Play Video about grafik tasarım bölümü

Diğer Bölümler

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İç Mekan Tasarımı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Moda Tasarımı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi