program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Grafik Tasarım Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü

Programın Amacı

Grafik Tasarım Programı iki yıllık bir müfredat içeriğini kapsamakta, bünyesinde Örgün Öğretim, Uzaktan Eğitim ve İngilizce Bölümlerini barındırmaktadır. Program, teorik ve pratik eksende buluşan bir eğitim modeli esas alınarak oluşturulmuştur. Bu bağlamda programımız, Sanat ve Tasarım Kuramları gibi tasarım kültürünü ve tasarım kuramlarını aktarmaya yönelik teorik dersler; Temel Sanat Eğitimi, Temel Tasarım, Amblem ve Logo Uygulamaları gibi atölye dersleri ve dijital ortamda proje üretebilecekleri bilgisayar tabanlı dersler ile bütüncül bir yaklaşım modeli üzerinden ilerlemektedir.

Bunun yanı sıra öğrencilerimiz yaratıcılıklarını odağa taşıyacak; Reklam Kampanyaları, İllüstrasyon, Tipografi gibi derslerle de projeler üreterek donanım kazanmaktadırlar. Öğrencilerimiz ayrıca eğitim öğretimleri süresince zorunlu stajlarını gerçekleştirmektedirler. Bu süreçte gerek kendi bağlantı kurdukları kurumlarda, gerekse uygun pozisyon olduğu koşulda öğretim elemanlarının ve staj birimlerinin yönlendirdiği kurumlarda, kurumsal şirketlerde, post prodüksiyon ajanslarında, reklam-tasarım ajanslarında ve ilgili yerlerde staj imkanı bulabilmektedirler. Bölümümüzden başarıyla mezun olan öğrencilerimiz ise; yine kuramsal şirketlerin grafik departmanlarında, reklam ajanslarında, post prodüksiyon şirketlerinde, matbaalarda, yayın evlerinde, kurumsal tasarım ajansları gibi çok çeşitli yerlerde iş imkanı bulabilirler. Ayrıca adaylarımız eğitimlerine devam etmeleri durumunda akademik alanlarda ve okullarda da iş imkanı elde edebilirler.

Grafik Tasarım Programı Süresi

Eğitim-Öğretim süresi 4 yarıyıl ve 2 eğitim yılıdır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Grafik Tasarımı (Burslu)2TYT12302,72771.665
Grafik Tasarımı (%50 İndirimli)2TYT65213,922.310.812₺30.24040%₺18.144₺17.237
Grafik Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (Burslu)2TYT7394,49204.343
Grafik Tasarımı (Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)2TYT42240,591.693.565₺12.96040%₺7.776₺7.387

Bölüm Tanıtımı

Play Video about grafik tasarım bölümü

Diğer Bölümler

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İç Mekan Tasarımı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Moda Tasarımı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi