program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Bilgisayar Programcılığı Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü

Programın Amacı

Plato Meslek Yüksekokulu’nun en köklü ve eski programlarından biri olan Bilgisayar Programcılığı programı 2011-2012 eğitim ve öğretim yılından beri öğrenci alımı yapmaktadır. Bu bağlamda on yılı aşkın bir eğitim tecrübesine sahip olan programımız kendi içerisinde yazılım, donanım ve son kullanıcıya yönelik teknik destek verilmesi gibi eğitimlerin uygulamalı olarak verildiği bir programdır. Bilgisayar Programcılığı programına ait her dersin içeriği kendi alanında yetkin mezun yetiştirebilmek adına uygulamalı eğitimlerden oluşacak şekilde planlanmıştır. Ayrıca her bir dersin müfredatlarında bulunan içerikler güncel teknolojiye uygun olacak şekilde her sene içerik olarak güncellenmektedir. Teknik ve uygulamalı derslere ek olarak program müfredatında öğrencilerde kültürel alt yapı oluşturmak adına çeşitli teorik dersler de yer almaktadır.

Bilgisayar Programcılığı Programı Süresi

Bilgisayar Programcılığı programı, iki seneden (dört yarıyıl) oluşan bir önlisans programıdır. Bu programda okuyan öğrencilerimiz ikinci yılın başından itibaren, okudukları programın uygunluğu çerçevesinde diğer önlisans programlarında çift anadal ya da yandal programlarına katılabilirler. Belirlenen kontenjana bağlı olarak başarı sıralamasına göre tercih edecekleri diğer önlisans programlarında eğitim alma şansına sahip olan öğrencilerimiz, diğer programlarda başarılı oldukları ve gerekli şartları yerine getirdiklerinde ikinci bir diploma ya da sertifikaya sahip olma fırsatı elde etmektedirler. Böylelikle hem kendi programlarından hem de tercih ettikleri uygun olan başka bir programdan eğitim alma imkânı bulabilmektedirler. Önlisans programlarından mezun olan öğrencilerimiz dikey geçiş sınavı (DGS) ile alanlarına uygun bölümleri tercih ederek lisans eğitimlerine devam etme şansı elde edebilmektedirler.

Kabul Koşulları

Bilgisayar Programcılığı programında günümüzün ve geleceğin mesleğinde eğitim almak, dijital teknolojilerin sınırsız bir ivmeyle ilerlediği şartlara hazırlıklı olmak ve yazılım, donanım gibi uçsuz bucaksız sayısal dünyada bireysel yetkinliğe sahip olmak isteyen genç üniversite adaylarının, lise ya da dengi bir okul bitirdiklerini belgeleyen diplomaya sahip olmaları ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan TYT puan türünde yeterli olan puanı almaları gerekmektedir. Ek olarak Bilgisayar Programcılığı programında eğitim almak ve bir meslek sahibi olmak isteyen genç üniversite adaylarının mutlaka analitik düşünmeye, bilgisayar teknolojilerine ilgili olmasına ve bilgisayar başında zaman geçirmeyi sevmesi de son derece önemlidir.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Bilgisayar Programcılığı (Burslu)2TYT14363,18303.237
Bilgisayar Programcılığı
(%50 İndirimli)
2TYT76291,71893.328₺34.56040%₺20.736₺19.699
Bilgisayar Programcılığı
(İkinci Öğretim) (Burslu)
2TYT9360,76337.652
Bilgisayar Programcılığı
(İkinci Öğretim) (%50 İndirimli)
2TYT50277,361.078.082₺32.40040%₺19.440₺18.468
Bilgisayar Programcılığı
(Uzaktan Öğretim) (Burslu)
2TYT9407,65166.752
Bilgisayar Programcılığı
(Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)
2TYT51254,841.426.728₺12.96040%₺7.776₺7.387

Bölüm Tanıtımı

Play Video about bilgisayar programcılığı bölümü

Diğer Bölümler

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İnternet ve Ağ Teknolojileri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Grafik Tasarımı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi