program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan
Kontenjan

Burslu: 12
%50 İndirimli: 76

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

İstanbul Topkapı Üniversitesi Uçak Teknolojisi Bölümü

Programın Amacı

Havacılık sektörü, dünyada ve Türkiye’de çok hızlı gelişim gösteren sektörlerin başında gelmektedir. Bu gelişmelerle birlikte tekniker ve teknisyen ihtiyacı fazlasıyla artmıştır. Uçak Teknolojisi programının amacı; ‘’Uçak Teknolojisi’’ alanında nitelikli ve sektördeki ulusal ve uluslararası tüm firmalarda görev yapacak donanımlı ve bilgili uzmanlar yetiştirmektir. Bu doğrultuda program süresince öğrenciler teorik tüm bilgileri almakla birlikte öğrendiklerini kapsamlı bir şekilde uygulayabilecekleri staj gibi olanaklarla da pekiştirmektedirler. Bununla birlikte öğrenciler; mesleki hayatlarında ihtiyaç duyacakları Temel ve Mesleki Yabancı dil bilgilerini alanında uzman eğitim kadrosundan almaktadır. Ayrıca öğrenciler Erasmus Koordinatörlüğü rehberliğinde Avrupa da bulunan birçok ülkeye giderek bilgi ve kültürel birikimini arttırabilmektedir. Bu programı başarıyla bitiren öğrenciler havacılık sektöründe imalat yapan firmalarda veya hava aracı bakım ve onarım hizmeti veren şirketlerde çalışabilmektedir. Ayrıca öğrenciler kazandıkları yetkinlikler doğrultusunda çeşitli havayolu şirketlerinde planlama ve proje ile ilgili departmanlarda da görev alabilmektedir.

Uçak Teknolojisi Programı Süresi

Uçak teknolojisi programının eğitim süresi teorik ve uygulamalı dersler ile toplamda iki (2) yıl, dört (4) yarıyıldan oluşmaktadır.

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205053447Uçak Teknolojisi (Burslu)2TYT12339,08462.117
205053456Uçak Teknolojisi (%50 İndirimli)2TYT76240,021.705.079₺66.000₺52.800₺50.160

Bölüm Tanıtımı

Play Video about uçak teknolojisi bölümü

Diğer Bölümler

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Elektrik

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi