program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Uçak Teknolojisi Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Uçak Teknolojisi Bölümü

Programın Amacı

Havacılık sektörü, dünyada ve Türkiye’de çok hızlı gelişim gösteren sektörlerin başında gelmektedir. Bu gelişmelerle birlikte tekniker ve teknisyen ihtiyacı fazlasıyla artmıştır. Uçak Teknolojisi programının amacı; ‘’Uçak Teknolojisi’’ alanında nitelikli ve sektördeki ulusal ve uluslararası tüm firmalarda görev yapacak donanımlı ve bilgili uzmanlar yetiştirmektir. Bu doğrultuda program süresince öğrenciler teorik tüm bilgileri almakla birlikte öğrendiklerini kapsamlı bir şekilde uygulayabilecekleri staj gibi olanaklarla da pekiştirmektedirler. Bununla birlikte öğrenciler; mesleki hayatlarında ihtiyaç duyacakları Temel ve Mesleki Yabancı dil bilgilerini alanında uzman eğitim kadrosundan almaktadır. Ayrıca öğrenciler Erasmus Koordinatörlüğü rehberliğinde Avrupa da bulunan birçok ülkeye giderek bilgi ve kültürel birikimini arttırabilmektedir. Bu programı başarıyla bitiren öğrenciler havacılık sektöründe imalat yapan firmalarda veya hava aracı bakım ve onarım hizmeti veren şirketlerde çalışabilmektedir. Ayrıca öğrenciler kazandıkları yetkinlikler doğrultusunda çeşitli havayolu şirketlerinde planlama ve proje ile ilgili departmanlarda da görev alabilmektedir.

Uçak Teknolojisi Programı Süresi

Uçak teknolojisi programının eğitim süresi teorik ve uygulamalı dersler ile toplamda iki (2) yıl, dört (4) yarıyıldan oluşmaktadır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Uçak Teknolojisi (Burslu)2TYT13339,08462.117
Uçak Teknolojisi
(%50 İndirimli)
2TYT68213,922.310.812₺32.40040%₺22.680₺21.546

Bölüm Tanıtımı

Play Video about uçak teknolojisi bölümü

Diğer Bölümler

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Elektrik

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi