program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü

Programın Amacı

Hızla gelişen ve değişme gösteren sağlık sektöründe bu hizmeti verebilmek için dokümantasyon ve kayıtta hekim olmayan personel yerine sağlık alanında bilgisayar bilgisi ve eğitimi olan kişilere ihtiyaç bulunmaktadır.

Özel ve kamu sağlık merkezlerindeki sağlık hizmetlerinin yanı sıra, yönetim hizmetleri de sağlık sektörüne özgü bilgi ve becerileri gerektirir.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı mezunları; tıbbi muayene ve araştırmalardan elde edilen bulguyu toplayan, düzenleyen, arşivleyen ve hasta ilişkilerini destekleyen kişi olarak tanımlanabilir.

Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında hasta hakları konusunda; gizlilik, doğruluk ve tarafsızlık ilkelerine bağlı kalmak, sağlık kayıtları yapmak, istatistiksel verileri toplamak ve değerlendirmek, bulguları arşivlemek, tüm görevleri sorumlu bir şekilde yerine getirmek ve güçlü iletişim becerilerine sahip olmak. Programın süresi dört yarıyıldır (staj süresi dahil). Dördüncü yarıyılın sonunda 30 iş günü staj yapılır.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Süresi

İstanbul Topkapı Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı’nın eğitim süresi 4 yarıyıl olmak üzere toplam olarak 2 senedir. Teorik, uygulamalı ve seçmeli derslerden oluşan bir program öğrencilerimizi beklemektedir. İstanbul Topkapı Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı eğitim süresi içinde 1. ve 2. yarıyıldaki dersler genellikle mesleki yeterlilik için gereken temel ve seçmeli derslerden oluşmaktadır. 3. ve 4. yarıyılların dersleri ise Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik alanında uzmanlaşmayı amaçlamamaktadır.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı’nda, alana yönelik mesleki dersler uzman öğretim kadrosu tarafından yürütülmekte, program öğrencileri, sağlık kurum ve kuruluşlarına ilgili alanlara yapılan teknik ziyaretlerle tüm süreçleri yakından gözlemleme olanağı bulmaktadır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (Burslu)2TYT11294,81858.277
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik
(%50 İndirimli)
2TYT59191,872.780.395₺30.24040%₺18.144₺17.237
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İkinci Öğretim)
(Burslu)
2TYT6279,821.044.434
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İkinci Öğretim)
(%50 İndirimli)
2TYT33Dolmadı ₺28.08040%₺16.848₺16.006

Bölüm Tanıtımı

Play Video about tıbbi dökümantasyon bölümü

Diğer Bölümler

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Ameliyathane Hizmetleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İlk ve Acil Yardım

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi