program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı

Programın Amacı

Dünyada turizm hareketlerinin giderek artması turizm sektörü içinde yer alan sivil havacılık sektörünün hızlı gelişiminde oldukça etkili olmuştur. Havacılık sektöründe yaşanan bu gelişmeler sektörün ihtiyaç duyduğu eleman sayısının da artmasına neden olmuştur. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programının amacı; havacılık sektöründeki büyümeye paralel olarak artan kabin hizmetleri personeli talebini karşılamaya yönelik takım çalışması becerisi olan, dinamik, çözüm odaklı, etkin iletişim becerisine sahip ve operasyonel düzeydeki faaliyetlere hâkim personel yetiştirmektir. Bu doğrultuda öğrencilerimiz okulumuzda hem teorik hem de uygulamalı eğitim alma şansına sahiptir. Ayrıca okulumuzun Slovakya’da bulunan Žilina Üniversitesi ile Erasmus+ anlaşması bulunmaktadır. Erasmus+ için gerekli şartları sağlayan öğrenciler bir (1) yarıyılı Slovakya’da eğitim alma şansına sahip olmaktadır. Bu programdan mezun olan öğrenciler havayolu işletmelerinde kabin memuru olarak çalışabileceği gibi havaalanlarının diğer faaliyet alanlarında ve havacılık sektörü ile ilişkili olan diğer firmalarda da çalışabilirler.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Süresi

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programının eğitim süresi teorik ve uygulamalı dersler ile toplamda iki (2) yıl, dört (4) yarıyıldan oluşmaktadır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Burslu)2TYT10311,38684.479
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
(%50 İndirimli)
2TYT58236,891.770.004₺32.40040%₺19.440₺18.468
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
(İkinci Öğretim) (Burslu)
2TYT8307,42723.014
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
(İkinci Öğretim) (%50 İndirimli)
2TYT47201,332.611.130₺30.24040%₺18.144₺17.237

Bölüm Tanıtımı

Play Video about sivil havacılık kabin hizmetleri bölümü

Diğer Bölümler

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Uçak Teknolojisi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Eczane Hizmetleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi