program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Ön Lisansı Topkapı’da Oku, Lisansını Letonya’da Tamamla


Üniversitemiz öğrencilerinin uluslararası alanda eğitim-öğretim ve kariyer olanaklarını düzenlediği eğitim iş birliği ile desteklemektedir. Bu kapsamda iş birlikçilerimiz arasına katılan Letonya’nın köklü devlet üniversitelerinden olan Riga Teknik Üniversitesi, öğrencilerimize eğitim, oturum ve çalışma olanağı yaratmaktadır.


Avrupa Birliği bölgesinde yer alan Riga Teknik Üniversitesi, Üniversitemizde ön lisans (Plato Meslek Yüksekokulu) programını tamamlayan öğrencilerimize, lisans öğrenimlerini Letonya’da tamamlama fırsatı sunmaktadır.

 
Ön lisans mezunlarımız böylece Avrupa Birliği bölgesinde çalışma, oturma, seyahat vizesi gibi kazanımların yanı sıra yüksek kayıt avantajları, ulaşım, konaklama, yabancı dil ve hazırlık eğitimlerinde sağlanacak kolaylıklara sahip olmaktadır.

 
Ayrıca tüm öğrencilerimiz Riga Teknik Üniversitesinin çeşitli dönemlerde sunduğu kısa süreli dil eğitimlerinden yüksek avantajlarla faydalanabilmektedir.


Riga Teknik Üniversitesi Hakkında


Avrupa Birliği üye ülkesi olan Letonya’da 1862 yılından günümüze eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Riga Teknik Üniversitesi, dünya sıralamasında ilk 700’de yer alan bir devlet üniversitesidir. Riga Teknik Üniversitesi mezunlarına Avrupa Birliği bölgesinde tanınan mavi diploma kazandırmaktadır.

 

İstanbul Topkapı Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı

Programın Amacı

Temel Havacılık ve İşletmecilik bilgisi ile Havacılık İngilizcesini anlayacak ve konuşacak şekilde donatılmış olarak ülkemizde hızla gelişen havacılık endüstrisinde hizmet yapan yerli ve/veya yabancı Havayolu, Hava Kargo ve Hava Taksi işletmeleri ile Havaalanı ve Terminal işletmelerinde, Yer ve Yolcu Hizmetlerinde ve Devletimizin resmi Havacılık kuruluşlarında başarılı şekilde çalışmak üzere ara yönetim elamanları yetiştirmek ve onlara akademik ve mesleki eğitimler vermektir.

Ayrıca okulumuzun Erasmus anlaşması bulunan Avrupa Üniversitelerinde gerekli şartları sağlayan öğrenciler için bir (1) yarıyılı yurt dışında eğitimler alma şansı bulunmaktadır. Bu programdan mezun olan öğrenciler adı geçen havacılık işletmelerinde ve kuruluşlarında Uçuş operasyon memuru, Check-in, Boarding memuru, Havaaracı dispeçeri, Yer ve Yolcu hizmetleri memuru, Kargo memuru, Ramp memuru, Apron memuru ve şefi gibi bir çok pozisyonlarda işe başlama ve çalışabilme imkanına sahiptir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Süresi

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programının eğitim süresi teorik ve uygulamalı dersler ile toplamda iki (2) yıl, dört (4) yarıyıldan oluşmaktadır.

Puan ve Kontenjanlar

>–
Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205053183Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Burslu)2TYT7300,21798.353
205053192Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (%50 İndirimli)2TYT44196,292.710.651₺66.000₺52.800₺50.160
205053686Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İÖ) (Burslu)2TYT4283,68993.851
205053695Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İÖ) (%50 İndirimli)2TYT30184,042.860.906₺64.000₺51.200₺48.640

Bölüm Tanıtımı

Play Video about sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü
Play Video about sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü

Diğer Bölümler

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Uçak Teknolojisi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Spor Yönetimi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi