program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Ön Lisansı Topkapı’da Oku, Lisansını Letonya’da Tamamla


Üniversitemiz öğrencilerinin uluslararası alanda eğitim-öğretim ve kariyer olanaklarını düzenlediği eğitim iş birliği ile desteklemektedir. Bu kapsamda iş birlikçilerimiz arasına katılan Letonya’nın köklü devlet üniversitelerinden olan Riga Teknik Üniversitesi, öğrencilerimize eğitim, oturum ve çalışma olanağı yaratmaktadır.


Avrupa Birliği bölgesinde yer alan Riga Teknik Üniversitesi, Üniversitemizde ön lisans (Plato Meslek Yüksekokulu) programını tamamlayan öğrencilerimize, lisans öğrenimlerini Letonya’da tamamlama fırsatı sunmaktadır.

 
Ön lisans mezunlarımız böylece Avrupa Birliği bölgesinde çalışma, oturma, seyahat vizesi gibi kazanımların yanı sıra yüksek kayıt avantajları, ulaşım, konaklama, yabancı dil ve hazırlık eğitimlerinde sağlanacak kolaylıklara sahip olmaktadır.

 
Ayrıca tüm öğrencilerimiz Riga Teknik Üniversitesinin çeşitli dönemlerde sunduğu kısa süreli dil eğitimlerinden yüksek avantajlarla faydalanabilmektedir.


Riga Teknik Üniversitesi Hakkında


Avrupa Birliği üye ülkesi olan Letonya’da 1862 yılından günümüze eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Riga Teknik Üniversitesi, dünya sıralamasında ilk 700’de yer alan bir devlet üniversitesidir. Riga Teknik Üniversitesi mezunlarına Avrupa Birliği bölgesinde tanınan mavi diploma kazandırmaktadır.

 

İstanbul Topkapı Üniversitesi Odyometri Bölümleri

Programın Amacı

Odyometri programı, KBB (Kulak- Burun- Boğaz) uzmanları tarafından belirlenen hastalara; işitme testi ile ilgili ekipmanı kullanarak öngörülen gerekli testleri uygulayan ve işitme cihazlarının kullanılması konusunda hastalara yardımcı olan, işitme kaybı ve denge bozukluğu hastalığı tanısı konusunda bilimsel yöntemleri bilen ve bu yöntemleri kullanabilen, işitme düzeylerinin belirlenmesi ve kaliteli bir işitme sağlanabilmesi için hastalara işitme ve denge testlerini uygulayabilen sağlık personeli(odyometri teknikeri) yetiştirmektedir. İşitme cihazları firmaları ile hastanelerin KBB servislerinin işitme ve denge bozuklukları hastalarının tanısında gerekli olduğu düşünülen işitme ve denge testlerinin uygulanması, işitme cihazlarının  çalışma şekilleri ve uyarlanması eğitimin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Öğrencilerimize mesleki bilgi ve becerilerin yanı sıra etkin sözel iletişim kurma, bir takım halinde çalışabilme, sorunları farkedebilme ve sorunları analitik çözme becerisini kazandırmayı da amaçlamaktadır.

Odyometri Programı Süresi

Programın eğitim süresi 2 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.Öğrencilerimiz eğitimlerini İstanbul Topkapı Üniversitesi Kazlıçeşme Kampüsünde Örgün Öğretim şeklinde görmektedirler.Odyometri  programı öğrencilerimiz toplam 4 yarı yıl öğrenim süresi içinde odyometri yetkinlik derslerini, temel alan  derslerini, mesleki alan uzmanlık derslerini teorik ve uygulamalı olarak alırlar.Uygulama derslerini tam donanımlı laboratuvarlarımızda almalarının yanı sıra  yaptıkları stajda da meslekle ilgili pratik eğitimleri alırlar. Klinik uygulamalarımız, öğrencilerin yeterli becerileri kazanması ile işbirliği protokolü imzaladığımız özel ve kamu hastanelerinde, gözetmen hocalar eşliğinde yapılmaktadır. Klinik uygulamalarında,alanında tecrübeli odyometri teknikerlerini yakından gözlemlerler.

Puan ve Kontenjanlar

Program KoduProgram AdıProg. SüresiPuan TürüGenel Kontenjan2022 En Düşük Puan2022 Başarı Sırası2023 Yıllık Eğitim Ücreti (Kdv Dahil)SIRADIŞI TERCİH İNDİRİMİKAMPÜS ve ONLİNE %5 İNDİRİM
205090064Odyometri (Burslu)2TYT9301,09789.111
205090066Odyometri (%50 İndirimli)2TYT60₺66.000₺52.800₺50.160

Bölüm Tanıtımı

Play Video about odyometri bölümü

Diğer Bölümler

Fizyoterapi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Anestezi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İlk ve Acil Yardım

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi