program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Odyometri Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Odyometri Bölümleri

Programın Amacı

Odyometri programı, KBB (Kulak- Burun- Boğaz) uzmanları tarafından belirlenen hastalara; işitme testi ile ilgili ekipmanı kullanarak öngörülen gerekli testleri uygulayan ve işitme cihazlarının kullanılması konusunda hastalara yardımcı olan, işitme kaybı ve denge bozukluğu hastalığı tanısı konusunda bilimsel yöntemleri bilen ve bu yöntemleri kullanabilen, işitme düzeylerinin belirlenmesi ve kaliteli bir işitme sağlanabilmesi için hastalara işitme ve denge testlerini uygulayabilen sağlık personeli(odyometri teknikeri) yetiştirmektedir. İşitme cihazları firmaları ile hastanelerin KBB servislerinin işitme ve denge bozuklukları hastalarının tanısında gerekli olduğu düşünülen işitme ve denge testlerinin uygulanması, işitme cihazlarının  çalışma şekilleri ve uyarlanması eğitimin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Öğrencilerimize mesleki bilgi ve becerilerin yanı sıra etkin sözel iletişim kurma, bir takım halinde çalışabilme, sorunları farkedebilme ve sorunları analitik çözme becerisini kazandırmayı da amaçlamaktadır.

Odyometri Programı Süresi

Programın eğitim süresi 2 yıl, eğitim dili ise Türkçedir. İsteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuma imkânı bulunmaktadır.Öğrencilerimiz eğitimlerini İstanbul Topkapı Üniversitesi Kazlıçeşme Kampüsünde Örgün Öğretim şeklinde görmektedirler.Odyometri  programı öğrencilerimiz toplam 4 yarı yıl öğrenim süresi içinde odyometri yetkinlik derslerini, temel alan  derslerini, mesleki alan uzmanlık derslerini teorik ve uygulamalı olarak alırlar.Uygulama derslerini tam donanımlı laboratuvarlarımızda almalarının yanı sıra  yaptıkları stajda da meslekle ilgili pratik eğitimleri alırlar. Klinik uygulamalarımız, öğrencilerin yeterli becerileri kazanması ile işbirliği protokolü imzaladığımız özel ve kamu hastanelerinde, gözetmen hocalar eşliğinde yapılmaktadır. Klinik uygulamalarında,alanında tecrübeli odyometri teknikerlerini yakından gözlemlerler.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Odyometri (Burslu)2TYT10301,09789.111
Odyometri
(%50 İndirimli)
2TYT55Dolmadı ₺30.24040%₺18.144₺17.237

Bölüm Tanıtımı

Play Video about odyometri bölümü

Diğer Bölümler

Fizyoterapi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Anestezi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İlk ve Acil Yardım

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi