program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Eczane Hizmetleri Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Eczane Hizmetleri Bölümü

Programın Amacı

Bu programdan mezun olanlara ‘eczane teknikeri’ unvanı verilir. Eczane teknikerlerinin çalışma alanı aldıkları eğitim doğrultusunda; kamu hastanelerine bağlı eczaneler, üniversite hastanelerine bağlı eczaneler, özel eczaneler, ilaç üretim firmaları, ilaç dağıtım ağları ve ilaç depoları olmak üzere çok çeşitlidir. Bunun yanı sıra Eczane Hizmetleri Programı’ndan mezun olan öğrencilerimizin, ÖSYM tarafından düzenlenen dikey geçiş sınavı (DGS) ile Biyokimya, Kimya ve Kimya Mühendisliği bölümlerine devam etme hakkı kazanarak lisans eğitimlerini tamamlayabilme şansları bulunmaktadır.

Eczane Hizmetleri Süresi

Eczane Hizmetleri Programı 2 yıllık bir ön lisans programıdır. Programın amacına bakıldığında, eğitim süresi her ne kadar 2 yıl ve toplamda dört dönemden oluşuyor olsa bile; teoride kimya ağırlıklı olan bölüm derslerinin uygulamalı laboratuvar pratikleri ve zorunlu yaz stajı uygulamaları göz önüne alındığında bu sürecin çok yönlü ve kapsamlı olduğu görülmektedir. Zorunlu yaz stajında amaç; öğrencilerin eğitim ve öğretim süreleri boyunca edindikleri teorik bilgi ve deneyimleri pekiştirmek, uygulamalarda edindikleri becerileri geliştirmek, görev yapacakları iş yerindeki kişisel sorumluluklarını, iş ilişkilerini, iş yerindeki üretim süreçlerini ve yeni teknolojileri tanımalarını sağlamaktır. Zorunlu yaz stajı, toplamda en az 20 çalışma günü olacak şekilde yapılır.

Kabul Koşulları

Programa kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda bölüm için belirlenen taban puanı alarak başarılı olmaları gerekir. Yurt içi veya dışında eşdeğer bir programda öğrenim gören bir öğrencinin yatay geçiş başvurusu ise, üniversite tarafından kontenjan açılması ve öğrencinin başarı durumunun değerlendirilmesi sonucu gerçekleşir. Eczane Hizmetleri Programı’nı seçmeyi düşünen öğrencilerin sahip olması gereken özelliklerin başında; temizlik, düzen ve intizama önem vermek, hastalarla iyi iletişim kurabilmek için güçlü sosyal yöne sahip olmak, insan sağlığını her şeyin üstünde tutacak kadar bilinçli ve duyarlı olmak, ilaç ve laboratuvar çalışmalarına ilgi duymak, son derece dikkatli olmak, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini önemsemek ve kendini sürekli yenileyip geliştirerek teknolojik gelişmelere ayak uyduracak niteliklerde olmak gelir.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Eczane Hizmetleri (Burslu)2TYT10305,04747.334
Eczane Hizmetleri
(%50 İndirimli)
2TYT55222,402.100.598₺30.24040%₺18.144₺17.237
Eczane Hizmetleri
(Uzaktan Öğretim) (Burslu)
2TYT8342,52439.871
Eczane Hizmetleri
(Uzaktan Öğretim)
(%50 İndirimli)
2TYT42250,471.504.141₺10.80040%₺6.480₺6.156

Bölüm Tanıtımı

Play Video about eczane hizmetleri bölümü

Diğer Bölümler

Ameliyathane Hizmetleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi