program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü

Programın Amacı

Programın geneli pratik eğitime dayanır ve adından da anlaşılacağı gibi bilgisayar kullanımı ön plana çıkmaktadır. Programa giriş için sınav dışında bir ön şart bulunmasa da tasarıma, bilgisayar kullanımına ve animasyona belli bir aşinalık ve özel bir ilgi beklenir.

Mezun olabilmek için iki önemli unsur vardır ki, bunlar bitirme projesi ve stajdır. Staj, okulda öğrenilen bilgi ve tecrübelerin iş hayatındaki yansımalarına tanık olmak, işleyişleri öğrenmek için çok büyük bir fırsattır.  Öğrencilerimiz, animasyon firmalarında, reklam ofislerinde, kurumsal şirketlerde, mimarlık bürolarında, endüstri ürün tasarımı yapan firmalarda staj yapabilmekte ve mezun olduktan sonra istihdam edilebilmektedirler. Bitirme Projesi ise, 2 yıl boyunca öğrenilen tüm bilgi ve birikimlerini gösterebilecekleri, bir danışman desteğiyle sürdürdükleri yılsonu ödevidir.

Kabul Koşulları

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programında günümüzün ve geleceğin mesleğinde eğitim almak, dijital teknolojilerin sınırsız bir ivmeyle ilerlediği şartlara hazırlıklı olmak ve tasarım, animasyon gibi uçsuz bucaksız dünyasında bireysel yetkinliğe sahip olmak isteyen genç üniversite adaylarının, lise ya da dengi bir okul bitirdiklerini belgeleyen diplomaya sahip olmaları ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan TYT puan türünde yeterli olan puanı almaları gerekmektedir. Ancak bunlardan farklı olarak, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programında eğitim almak ve bir meslek sahibi olmak isteyen genç üniversite adaylarının mutlaka tasarım, sanat, çizim ve modellemeye meraklı olması, bilgisayar başında zaman geçirmeyi sevmesi ayrıca yaratıcı olması yüksek bir dinamizme ve heyecana sahip olmaları son derece önemlidir.

Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Program Süresi

Eğitim – Öğretim süresi 2 yıl, 4 akademik yarıyılı kapsamaktadır. Programımızın öğrencileri ikinci yılın başından itibaren, programımızın anlaşma yaptığı üniversitemizin diğer programlarında çift anadal programlarına katılabilirler. Belirlenen kontenjana bağlı olarak başarı sıralamasına göre tercih edecekleri diğer programlarda eğitim alma şansına sahip olan öğrencilerimiz, diğer programlarda de başarılı oldukları ve gerekli şartları yerine getirdiklerinde ikinci bir diplomaya ya da uzmanlık sertifikasına sahip olma fırsatı yakalamaktadırlar. Böylelikle hem kendi programları olan Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programında uzmanlaşma imkânı bulacaklardır hem de kendi kariyer planlarına uygun olacak şekilde ve programımızın öğretim üyelerinin önerileriyle gelecek hayallerine bir adım daha yaklaşacaklardır. 

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon (Burslu)2TYT11345,61420.756
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon
(%50 İndirimli)
2TYT60229,341.936.169₺34.56040%₺20.736₺19.699
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon
(İkinci Öğretim) (Burslu)
2TYT6349,99394.918
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon
(İkinci Öğretim) (%50 İndirimli)
2TYT38213,032.333.065₺32.40040%₺19.440₺18.468
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon
(Uzaktan Öğretim) (Burslu)
2TYT7401,71182.993
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon
(Uzaktan Öğretim) (%50 İndirimli)
2TYT39232,471.865.479₺1296040%₺7.776₺7.387

Bölüm Tanıtımı

Play Video about bilgisayar destekli tasarim ve animasyon bölümü

Diğer Bölümler

Bilgisayar Programcılığı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Grafik Tasarımı

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İnternet ve Ağ Teknolojileri

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi