program kodu

Puan Türü

TYT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Ameliyathane Hizmetleri Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri Bölümü

Programın Amacı

Ameliyathane Hizmetleri Programı; ameliyathanede kullanılan tüm cerrahi malzemelerin hazırlanmasını ve ameliyat sırasında kullanılmasını sağlayan, merkezi sterilizasyon ünitesinin çalışma koşullarına hakim, sterilizasyon ve dezenfeksiyon kurallarını uygulayan, ameliyat sırasında cerrahın, diğer alanlarda ameliyathane sorumlu hemşiresinin yönlendirmeleri ile ameliyathane ekibinin içinde yer alan sağlık personellerinin yetiştirildiği ön lisans programıdır.  Ameliyathane hizmetleri Programı’ndan mezun olan öğrencilerimiz, kamu ve özel sektörde yer alan sağlık kurum ve kuruluşları bünyesindeki ameliyathanelerde ya da sterilizasyon ünitelerinde ‘Ameliyathane Teknikeri’ unvanıyla çalışmaktadırlar.

Bu programdan mezun olan öğrencilerin; ameliyat ekibinde doğrudan yer alarak ameliyathane ortamı, ameliyatta hasta ve ortam hazırlığı, dezenfeksiyon, sterilizasyon ve enfeksiyon kontrolü uygulama bilgi ve becerisine sahip olmaları; ameliyathanenin fiziki yapısı ve fonksiyonel özelliklerini, ameliyathanede kullanılan teknolojik araç-gereçleri ve kullanım alanlarını bilmeleri; ameliyat sonrası cerrahi alet, malzemeleri ve cihazları yeniden kullanıma hazır hale getirebilmeleri ve ameliyathane hizmetleri alanı ile ilgili uygulamalarda karşılaşılan karmaşık sorunları çözmek için ekip üyesi olarak çalışmaları amaçlanmaktadır.

Ameliyathane Hizmetleri programı Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet programlarına dikey geçiş yapılabilir.

Ameliyathane Hizmetleri Programı Süresi

Ameliyathane Hizmetleri Bölüm Süresi Ameliyathane Hizmetleri programı öğrenim süresi 2 yıldır.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Ameliyathane Hizmetleri (Burslu)2TYT10299,12810.331
Ameliyathane Hizmetleri
(%50 İndirimli)
2TYT60215,162.279.676₺36.72030%₺25.704₺24.419

Bölüm Tanıtımı

Play Video about ameliyathane hizmetleri bölümü

Diğer Bölümler

Anestezi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

İlk ve Acil Yardım

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi

Fizyoterapi

Programın amacı, eğitim içeriği, iş olanakları, müfredatı ve tüm detaylar.

Detaylı Bilgi