program kodu

Program Kodu

TLT

eğitim süresi

Eğitim Süresi

2 Yıl

eğitim dili

Eğitim Dili

Türkçe

kontenjan

Kontenjan

İncele

kampüs

Yerleşke

Kazlıçeşme

ücret

Ücret

İncele

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Sıra Dışı Tercih Bursu

Sıra Dışı Tercih Bursunu Nasıl Kazanırım?

İlk 5 tercihinden en az birinde İstanbul Topkapı Üniversitesinde istediğin lisans ya da ön lisans programını yaz. Kalan tercihlerinde de İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir lisans ya da ön lisans programına yer ver. Hangi bölümümüze yerleşirsen yerleş ilgili bölümün en yüksek tercih bursuyla kayıt olma fırsatını kazan.

Örnek:

Tercih listesinde ilk 5 sıraya İstanbul Topkapı Üniversitesinden en az bir bölüm yazan aday öğrencimiz, kalan tercih haklarında da üniversitemizde yer alan bir bölümümüzü tercih ediyor. Aday öğrencimiz, ilk 5 tercihinde yer alan bölümümüze değil de daha alt sıralarda tercih ettiği bölümümüzü kazansa da ilk 5’te bir lisans ya da ön lisans programımıza yer verdiği için yerleştiği bölümün ilk 5 tercih indirimi oranında Sıra Dışı Tercih Bursundan faydalanma hakkını kazanıyor.

Hangi koşullarda geçerli?

Sıra Dışı Tercih Bursu, %50 burslu tüm lisans ve ön lisans programlarında geçerlidir.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı

Programın Amacı

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı hastanelerde ve diğer araştırma laboratuvarlarında Mikrobiyoloji, Biyokimya, Genetik ve Acil Laboratuvarları başta olmak üzere hastalığın tanı, takip ve tedavisinde hekime ve hastaya yardımcı olan sağlık personeli yetiştiren programdır.  Bu programda, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, tahlillerin yapıldığı araç, gereç ve ekipmanları, mikrobiyoloji laboratuvarları için gerekli olan araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, el becerilerini geliştirmeyi, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışmaları için, eğitime ve gelişime açık bireylerin yetişmesini sağlar. Okulumuz Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programından mezun olanlar aldıkları eğitim çerçevesinde Mikrobiyoloji, Biyokimya, Genetik ve Araştırma laboratuvarlarının işleyişi, sürdürülebilir olması, etik kuralları en iyi şekilde öğrenmiş olduklarından çalışmaya başladıklarında adaptasyon süreleri çok kısa olmakta ve kısa süre aranan personeller haline gelmektedirler.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Süresi

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı ön lisans programı olup eğitim süresi 2 yıldır. Eğitim 4 yarıyıl şeklinde verilmektedir. 1.Yarıyıl ve 2.Yarıyılda öğrencilere teorik olarak verilen derslerin yanı sıra okulumuz laboratuvarlarında teorik bilgiyi destekleyen uygulamalar yapılmaktadır. 3. Yarıyılda öğrencilerimizi Klinik Uygulama dersi kapsamında protokolümüz olan sağlık kurumlarında haftada 1 gün olacak şekilde gerçek numuneler üzerinde eğitimlerine devam etmektedirler. Tüm derslerini tamamlayanlar 1. Yılın sonunda ya da 2. Yılın sonunda özel veya devlet hastanelerin laboratuvarlarında ya da bağımsız laboratuvarda 20 iş günü olacak şekilde yaz stajını gerçekleştirirler.4. Yarıyılda derslerini tamamladıktan sonra 120 AKTS’yi tamamlayıp en az 2 ortalamaya sahip olanlar başarıyla programdan mezun olabilirler.

Sizi Arayalım ve Bilgilendirelim

Ön Lisans Programları Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü Müfredatı

Puan ve Kontenjanlar

BÖLÜMÖĞR. SÜREPUAN TÜRÜ2022 KONT.2022 EN KÜÇÜK PUAN2022 EN KÜÇÜK BAŞARI SIRASI2022 YILLIK ÜCRET (KDV DAHİL)İLK 5 TERCİH İNDİRİMİ ORANIİLK 5 TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRETKAMPÜS & ONLİNE TERCİH İNDİRİMLİ YILLIK ÜCRET
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (Burslu)2TYT10305,71740.280
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri
(%50 İndirimli)
2TYT55203,682.559.415₺32.40030%₺22.680₺21.546
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İkinci Öğretim)
(Burslu)
2TYT7296,16842.743
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İkinci Öğretim)
(%50 İndirimli)
2TYT43185,672.848.564₺30.24030%₺21.168₺20.110

Bölüm Tanıtımı